You are currently viewing Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Urząd Statystyczny w Poznaniu w ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zaprasza do zapoznania się z filmem „Co powinniśmy wiedzieć o spisie NSP 2021?”, który został opublikowany na kanale YouTube pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=tJuXFmQHt7k.

Narodowe Spisy Powszechne Ludności i Mieszkań to badania, które w Polsce przeprowadzane są raz na 10 lat – i obejmują całą populację obywateli i wszystkie mieszkania. To czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021, wraz Powszechnym Spisem Rolnym (który odbył się w ubiegłym roku), stanowi najważniejsze badanie statystyczne przeprowadzane przez statystykę publiczną. Zachęcamy do zapoznania się z filmem, który niewątpliwie poszerzy wiedzę o historii, podstawach prawnych, organizacji oraz zakresie, a co najważniejsze celu NSP 2021.