You are currently viewing Kolorowy daltoński tydzień w naszym przedszkolu

Kolorowy daltoński tydzień w naszym przedszkolu

Kolorowy tydzień czas zacząć!

W poniedziałek królowała u nas czerwień? Na początek warsztaty prowadzone przez ogród ekologiczny Gałdysiaków “Rumiane jabluszko” oraz zabawy kształtami. Dzieci uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt|: “Czerwony Kapturek”, w wykonaniu nayczycielek.

Wtorek to dzien w kolorze??? BLUE???Wszystko o wodzie! Przedszkolaki dowiedziały sie jak ważna jest dla nas woda i dlaczego nalezy ją oszczędzać. samodzielnie wykonały krople wody z pomocą nauczyciela zamieściły hasła promujące oszczędzanie wody, które umieściły przed budynkiem przedszkola. Super eksperymenty z wodą przeprowadzaił dla nas pan Robert z Mobilnego Laboratorium. Podczas eksperymentów wodnych dzieci otrzymały zadanie do wykonania według instrukcji “Rakieta balonowa

W naszym kolorowym tygodniu nadszedł czas na kolor POMARAŃCZOWY! ?? Korytarz szkolny zamienił się w prawdziwy jesienny targ! Przedszkolaki i uczniowie szkoły we współpracy z rodzicami, wcześniej zaplanowali i przygotowali wspaniałości, pyszności, dzieci samodzielnie mogły zakupic wybraną rzecz, a zebrane pieniądze trafiły z powrotem do dzieci. Pomarańczowy dzień to oczywiście coroczny już konkurs na “najzabawniejszą dynię”. Dzieki licznym pracom dzieci nasza plaówka znów wygladała wyjątkowo.

? Zielony dzień to eko pokaz mody i mnóstwo dobrej ZIELONEJ zabawy. W tym dniu najmłodsze przedszkolaki utrwaliły nazwy wybranych kolorów oraz samodzielnie wyszukiwały przedmioty w tym kolorze zielonym.

Kończymy ten intensywny tydzień koloru jakże pozytywną barwą ŻÓŁTĄ? Przedszkolaki po śniadaniu w wiadomym kolorze?mieli spotkanie z księdzem Piotrem pszelarzem?, warsztaty plastyczne, na których robili mnóstwo ciekawych rzecz oraz wdrozona została praca z instrukcją. W dodatku nasze najstarsze przedszkolaki z chęcią pomagają młodszym od siebie.

Cały kolorowy tydzien obfitował w wspólpracę, samodzielność, odpowedzilność i refleksję, bowiem wierzymy, że pracując zgodnie z założeniami planu daltońskiego umożliwiamy dzieciom samodzielna zabawę, pracę i edukację.

#PolskieStowarzyszenieDalton