You are currently viewing Pracownia daltońska- wrzesień

Pracownia daltońska- wrzesień

akończyliśmy pierwszy miesiąc Daltońskiej Projektowni. Temat dotyczył bezpieczeństwa. Uczniowie cały miesiąc pracowali w grupach nad wybranym zagadnieniem tworząc plakaty, multimedialne prezentacje czy lekcje dla klas 1-3. W ostatni piątek spotkaliśmy się wszyscy, aby zaprezentować wyniki swojej pracy. Dla uczniów to świetna okazja na próbę wystąpienia przed słuchaczami. Do tego uczą się pracować w grupach, z kolegami z innych klas, wyszukiwać informacje, dzielić się zadaniami, podejmować samodzielnie decyzje. Mają okazję sprawdzić się jako liderzy i wykonawcy. Próbują swoich pomysłów i poznają siebie samych.Takie założenia, oprócz oczywistego zdobywania wiedzy na daną tematykę, ma właśnie na celu nasza Projektowania Daltońska. Wdrażamy życiowe kompetencje i pozwalamy uczniom po prostu DZIAŁAĆ!

#pladaltoński#polskiestowarzyszeniedalton#lekcjadaltońska#odnauczaniadouczeniasię