You are currently viewing Najlepsze świąteczne książki dla dzieci i młodzieży

Najlepsze świąteczne książki dla dzieci i młodzieży

  • Post category:Biblioteka

Czas Świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Warto w okresie adwentu sięgać z dziećmi po świąteczne tytuły! Co więcej,  bożonarodzeniowe książki są świetnym gwiazdkowym prezentem. Przecież nic tak nie pomaga w stworzeniu bożonarodzeniowej atmosfery jak piękna i wartościowa lektura, nawiązująca do świątecznych tradycji. Właśnie dlatego may dla Was zestawienie, w którym pokażemy Wam najlepsze świąteczne książki dla dzieci. Znajdziecie tu coś zarówno dla maluchów, jak i dla starszych czytelników.

„Święta na świecie” to naprawdę fantastycznie przygotowana książka, w której znajdziecie przeogromną porcję bożonarodzeniowych ciekawostek z przeróżnych zakątków naszego globu. Przyjrzycie się świątecznym harmonogramom, tradycyjnym potrawom i bożonarodzeniowym zwyczajom, które towarzyszą mieszkańcom 24 państw.

„Zagadka złodzieja świąt” to bardzo wzruszająca opowieść o dojrzewaniu, i o tym, jak trudno pogodzić się ze zmianami. To historia o tęsknocie za tym co było, i lęku przed tym, co będzie. To także piękna książka o tym, iż nie zawsze więzy krwi są tym, co łączy rodzinę oraz o tym, że rozmowa jest dobrym lekarstwem na wszystko, także na głęboko skrywany żal czy obawę przed wpuszczeniem do serca odrobiny nowej miłości!

„Nocny ekspres” to jedna z najbardziej wzruszających bożonarodzeniowych książek, którą miałam przyjemność czytać. To, co w tej historii zachwyca to wspaniałe przenikanie się światów, gdzie rzeczywistość trudno oddzielić od magii. Fantazyjna, pełna cudów narracja wciąga bez reszty, a niezwykły klimat, towarzyszący wyprawie Nocnym Ekspresem dopełniają nieco niepokojące ilustracje. Tę historię naprawdę trudno sobie dawkować, choć oczywiście można wraz z nią spędzić cały grudzień, każdego wieczora czytając jeden rozdział i stopniowo odkrywając tajemnice magicznego pociągu i jego niezwykłych pasażerów.

„Niezwykłe drzewko” to bardzo ciepła opowieść o tęsknocie, a także o radości przeżywania świąt z najbliższymi. Mały Rysiek, który w spotkanym przypadkiem panu Józefie odnajduje przyjaciela, bardzo tęskni za tatą. Chłopiec nie może się pogodzić z tym, że tata nie spędzi z nim świąt. Katarzyna Pruszkowska-Sokalla stworzyła przecudowną świąteczną książkę, której dwadzieścia cztery rozdziały wspaniale pomogą odliczać dzieciom czas, pozostały do Wigilii.

„Gwiazdkowy prosiaczek”To wspaniała, naszpikowana magią i mądrymi przemyśleniami opowieść o miłości Jacka do pluszowego prosiaczka. Pewnego dnia prosiaczek ginie, a chłopiec wyrusza na poszukiwania do krainy, w której znajdują się wszystkie zgubione zabawki. Pomaga mu Gwiazdkowy Prosiaczek, taki zupełnie nowy, z którym Jack kompletnie nie miał ochoty się na początku zaprzyjaźniać.

„Winston na święta” Pamiętacie niezwykłą myszkę, która uratowała Święta? „Winston wraca na święta” to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – zgodnie z lubianym przez dzieci schematem kalendarza adwentowego!

„Kocia Szajka i napad na moście”, podobnie zresztą jak poprzednie perypetie czworonożnych detektywów z Cieszyna, to naprawdę niebanalna, dowcipna i świetnie napisana historia, która jest zdecydowanie warta polecenia! Znajdziecie tu połączenie wciągającej fabuły i nietuzinkowej warstwy graficznej, w dodatku okraszonej mnóstwem świątecznych akcentów.

„Grudniowy prezent”to wciągająca, utrzymana w zimowym klimacie, powieść dla nastolatków. Wraz ze świąteczną gorączką, bohaterowie będą musieli stawić czoła problemom oraz pierwszej miłości.