You are currently viewing Projekt BATERIA (Plan daltoński)

Projekt BATERIA (Plan daltoński)

Projekt BATERIA ,którego koordynatorem była klasa 7, z panią Agnieszką na czele, miał na celu przybliżyć uczniom i nam wszystkim wiedzę na temat tego, co dzieje się ze zużytymi bateriami, jakie zagrożenia dla nas i środowiska niesie za sobą wyrzucanie baterii do śmieci. Uczniowie szukali informacji, tworzyli plakaty, oglądali filmy, przeprowadzili ankiety…Teraz już każdy wie gdzie i jak pozbyć się zużytych baterii lub jak minimalizować ich negatywne skutki.

Etap 1 – co to właściwie jest ta bateria? Z czego się składa? Dlaczego jest niebezpieczna? Samodzielne wyszukiwanie w internecie informacji, przygotowanie plakatu.

Etap2 – przedstawienie plakatów wszystkim klasom w szkole, zachęcenie do działającej już wcześniej zbiórki baterii w szkole.

Etap 3- przeprowadzenie krótkiego quizu w klasach pod tytułem “Co wiesz o baterii” ?

Etap 4 – podsumowanie wiedzy uczniów na temat baterii i wykonanie gazetki szkolnej w holu szkoły.

#plandaltońsku

Przypominamy, że w naszej szkole cały czas są specjalne pojemniki do wyrzucania baterii