You are currently viewing Książki na wakacje – polecamy!!!

Książki na wakacje – polecamy!!!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi czas słodkiego lenistwa, letniego wypoczynku i podróży małych i dużych. Dobra książka na wakacje zapewni Wam nie tylko doskonałą rozrywkę, ale też umili wolny czas.

Przygotowaliśmy dla Was ranking książek na wakacje 2022 – bestsellery i nowości wydawnicze, książki dla dzieci i młodzieży, które zapewnią czas relaksu i słodkie lenistwo.

Kraina syren. Królestwo koralowców – Linda Chapman

Kraina syren to książka idealna na wakacje! Opowiada o podwodnym świecie syren, pełnym magii, pięknych widoków i niesamowitych przygód. 

Agentka Zaiba w akcji. Zaginione diamenty – Annabelle Sami

Agentka Zaiba w akcji to seria książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci – literatura lekka, z poczuciem humoru, idealna na czas wakacyjnej laby i lenistwa. Bohaterką książki jest Zaiba, dziewczynka, która pragnie zostać detektywem.

Kornelia. Tajemne przejście – Agnieszka Rusin

Nazywam się Jeżynka to przezabawne perypetie dziewczynki o wyjątkowym imieniu Jeżynka, która jest mądra, sprytna i… wyjątkowo niesforna! To książka idealna, pełna humoru, zaskakujących historii.

Tego nie mogę ci powiedzieć, Justyna Sznajder

Karolina i Kuba. Dziewczyna z dobrego domu, która swój sekret ukrywa pod bezpiecznym „tego nie mogę ci powiedzieć” i chłopak żyjący w rodzinie obawiającej się ojca stosującego przemoc. Choć pochodzą z różnych światów, łączy ich gra, z którą spędzają wolne chwile.

Zwiadowcy, John Flanagan

To nie jedna książka, a cała bestsellerowa seria, która od lat cieszy się popularnością wśród młodzieży. W pierwszym tomie (Ruiny Gorlanu) poznajemy piętnastoletniego Willa, dorastającego w sierocińcu wraz z grupką przyjaciół.