You are currently viewing Pracownia Artystyczna w naszej szkole

Pracownia Artystyczna w naszej szkole

W naszej szkole działa koło zainteresowań pod nazwą PRACOWNIA ARTYSTYCZNA. Zajęcia prowadzone przez panią Martę Adamczyk skupiają wokół siebie tematykę sztuki i przeróżnych jej dziedzin. Pani Marta założyła, że zajęcia będą rozwijać się w samoistny sposób. Nadała im główny trzon i pozwoliła zapoznać się z różnymi dziedzinami. Następnie podążając za działaniami swoich uczniów, ich propozycjami i ulubionymi tematami tworzy program zajęć.

Tematyka plastyczna cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie poznają techniki i różne kierunki, np. doodle art. Korzystają z programów komputerowych do rysowania i tworzenia, kolorują słynne dzieła sztuki poprzez platformę google art.

Zajęcia muzyczne skupiają się wokół prób wokalnych, które dotyczą szkolnych wydarzeń, apelów i eventów. Uczniowie śpiewają zarówno w chórze, jaki i solo. Poznają techniki wokalne, ćwiczenia emisyjne i rozśpiewujące oraz uczą się wspólnie występować,. Tworzyć jeden organizm, który musi ze sobą współpracować, pomagać sobie i się wspierać.

Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia fotograficzne. Pani Marta hobbystycznie zajmuję się fotografią więc udziela uczniom fotograficznych porad, uczy zasad dobrej fotografii, pokazuje ciekawe triki. Przynajmniej jedna lekcja w miesiącu odbywa się w plenerze, gdzie uczniowie fotografują nadany temat. Uczą się ciekawego spojrzenia na otaczający nas świat, przyrodę. Skupiają się na jakości zdjęć, ciekawej perspektywie i kadrze. Lekcje plenerowe to nie tylko spacer fotograficzny, ale też okazja dla nauczyciela do poznania swoich uczniów z zupełnie innej strony. Takie lekcje sprzyjają otwartości i pogłębiają relacje, na czym również bardzo zależało prowadzącej zajęcia. Uczniowie zdobywają wiedzę również z tematyki obróbki cyfrowej, tzw. cyfrowej ciemni. Uczą się obsługi programów do obrabiania zdjęć czy filmów. Prace prezentowane są w social mediach, stronie www i na terenie szkoły.

Wszystkie dziedziny artystyczne wyzwalają w uczestnikach zajęć przede wszystkim poczucie wartości, wielkie pola wyobraźni. Rozwijają talenty, pozwalają odnaleźć pasję. Zaangażowanie i chęć uczestniczenia, pozwalają pani Marcie inspirować się swoimi uczniami i ciągle rozwijać zajęcia tworząc prawdziwą PRACOWNIĘ ARTYSTYCZNĄ.