You are currently viewing „Laboratoria Przyszłości” już w naszej szkole

„Laboratoria Przyszłości” już w naszej szkole

Pragniemy Państwu przekazać dobre wiadomości. Nasz Zespół otrzymał środki finansowe z Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Za pozyskane środki finansowe zakupimy nowe urządzenia technologiczne oraz pomoce naukowe potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności uczniów. Między innymi drukarkę 3D, mikrokontrolery z akcesoriami czy aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów oraz nagłośnienie. Uczniowie otrzymają również elementy pracowni techniczno – artystycznej.

Wsparcie finansowe przyznano w zależności od liczby uczniów w szkole – dla naszego Zespołu to 30.000zł.