You are currently viewing Realizacja projektu „Poznaj Polskę” współfinansowanego przez MEN- wycieczka klas I-III

Realizacja projektu „Poznaj Polskę” współfinansowanego przez MEN- wycieczka klas I-III

9 grudnia 2021 klasy 1- 3 realizując projekt „Poznaj Polskę” , współfinansowany przez MEN, miały okazję zwiedzić między innymi POZNAŃSKĄ STARÓWKĘ. Dzieci miały okazję zobaczyć zabytkowy RATUSZ oraz Poznańskie Koziołki. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie WIELKOPOLSKIEGO MUZEUM WOJSKOWEGO– oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu mieszczącego się w centralnej części Starego Rynku, w jednym z dwóch wybudowanych po zniszczeniach wojennych pawilonach. „Powstałe w 1919 r. muzeum, zniszczone podczas II wojny światowej, odbudowuje swoją kolekcję od 1957 r. Ekspozycja stała muzeum poświęcona jest dziejom oręża polskiego i obejmuje: broń białą, broń palną, uzbrojenie ochronne, znaki wojskowe, mundury i oporządzenie od X do XXI w. Zdobi ją malarstwo batalistyczne (m.in. fragment panoramy „Bitwa pod piramidami” Wojciecha Kossaka z 1901 r.). Jednym z najcenniejszych obiektów, darów dla muzeów, jest pochodzący z XVI w. mieczo-rapier z głownią wykutą w Mediolanie. Chlubą kolekcji jest bechter (rodzaj pancerza) z 1580 r., zdobiony na napleczniku herbem miasta Poznania. „Nasi najmłodsi uczniowie byli zafascynowani wystawą „Polska nad Bałtykiem w plakacie dwudziestolecia międzywojennego”.„Wystawa skierowana do szerokiej publiczności, przede wszystkim jednak do środowiska osób zainteresowanych polskim plakatem dwudziestolecia międzywojennego i plakatem „morskim” oraz odbiorców związanych z marynarką wojenną i handlową (marynarzy, historyków itp.).” Jednym z równie przyjemnych punktów programu wycieczki była gra terenowa w OGRODZIE BOTANICZNYiM znajdującym się w zachodniej części miasta. Poznania. Ogród ten jest przestrzenią spotkań kulturalnych i wydarzeń artystycznych, a przede wszystkim jednym z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu. To tam mieliśmy przyjemność w sposób aktywny odkrywać tajniki natury:)To był wspaniały edukacyjny czas, który zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!