You are currently viewing Najpiękniejsze książki w świątecznych i zimowych klimatach

Najpiękniejsze książki w świątecznych i zimowych klimatach

  • Post category:Biblioteka

Grudniowe popołudnia i długie wieczory to idealny czas na czytanie. Dlatego też mamy dla was małe zestawienie najpiękniejszych książek o świętach, które wprowadzą do waszego domu gwiazdkową atmosferę. Nastrojowe opowieści przy kominku, przygody Mikołaja, pieczenie pierniczków, jazda na sankach – nasi bohaterowie pokażą wam, jak wspaniale można spędzać zimowy czas! 

Winston wraca na święta – Alex T. Smith

Pamiętacie niezwykłą myszkę, która uratowała Święta? Winston powraca, by zabrać Was w kolejną podróż pełną przygód! „Winston wraca na święta” to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – zgodnie z lubianym przez dzieci schematem kalendarza adwentowego! Każdy dzień w tej niezwykłej książce, oprócz pięknej i zabawnej historii do czytania w rodzinnym gronie, opatrzony jest zadaniami do wykonania, wprowadzającymi w świąteczny klimat.

Gwiazdkowy Prosiaczek – Książka J.K. Rowling, autorki Harry’ego Pottera.

To wspaniała, naszpikowana magią i mądrymi przemyśleniami opowieść o miłości Jacka do pluszowego prosiaczka. Pewnego dnia prosiaczek ginie, a chłopiec wyrusza na poszukiwania do krainy, w której znajdują się wszystkie zgubione zabawki. Pomaga mu Gwiazdkowy Prosiaczek, taki zupełnie nowy, z którym Jack kompletnie nie miał ochoty się na początku zaprzyjaźniać.

Gdzie jesteś, Precelku? – autorką  jest znana i bardzo popularna pisarka dla dzieci – Aniela Cholewińska-Szkolik

Precelek jest szczeniaczkiem, najlepszym przyjacielem Zuzi. Swoje imię zawdzięcza pozycji, którą przybiera, gdy smacznie śpi.Precelek, Zuzia i cała rodzina szykują się do świąt Bożego Narodzenia. Któregoś dnia wybierają się na targ, gdzie pośród świątecznego zamieszania piesek się gubi. Zrozpaczona rodzina szuka Precelka, jednak poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Tymczasem Precelek błąka się po świecie, ale trafia na samych przyjaznych ludzi. Chciałby jednak wrócić do domu, do Zuzi. Czy Precelek wróci do rodziny na święta?

Nowa praca Świętego Mikołaja – M. D’Iganzio

Święty Mikołaj, jak wiemy, jest pracownikiem sezonowym. Od stycznia do listopada czyta książki, wyprowadza renifery na spacer, piecze ciasta i robi inne przyjemne rzeczy. Niestety pewnego dnia z powodu ogólnoświatowego kryzysu zostaje zwolniony. Teraz prezenty mają rozwozić dzieciom drony, co będzie szybsze, tańsze i wygodniejsze!

Luna. Niesamowita ucieczka dzielnego niedźwiedziątka – H.Weeb

Od pierwszej chwili, gdy Hania zobaczyła na bożonarodzeniowym jarmarku drewnianego niedźwiadka, wiedziała, że jest w nim coś magicznego. Dlatego kiedy kukiełka się popsuła, dziewczynka rozpłakała się i zasnęła ze zmęczenia. W środku nocy obudził ją odgłos warczenia, a ona przekonała się, że jest zamknięta w stajni… z prawdziwym niedźwiadkiem! Czy Hania zdoła pomóc niedźwiadkowi w ucieczce i powrocie do lasu, czyli tam, gdzie było jego miejsce?

Królik i Misia. Nie taki król straszny – J.Gough

Niedźwiedź polarny przybywa do lasu i chce zostać królem. Jest wielki i przerażający i im bardziej pozostałe zwierzęta są dla niego miłe i wyrozumiałe, tym bardziej złośliwy się staje. Królik tego nie rozumie: Misia zawsze radzi sobie z takimi sytuacjami i potrafi wszystko naprawić, ale tym razem chyba Królik będzie potrzebował pomocy kogoś innego… Czy wilkowi uda się odpowiedzieć na żądania złego króla? A może Królik i inne zwierzęta poradzą sobie same? Wspólnie znajdą w sobie siłę i odwagę, by przeciwstawić się złemu królowi i wygnać go ze swojej doliny.

Mruczęty. Kot Mikołaja – L.Rowland

Ciepła i zabawna opowieść o kocie świętego Mikołaja. Mruczęty ma skłonności narkoleptyczne – zasypia wszędzie i o każdej porze. Pewnego dnia zasypia wśród prezentów, zawinięty w ozdobny papier, i trafia w nimi do sań. Na sanie dybie szajka złodziei. Niespodziewanie kocur wykaże się bohaterstwem i przepędzi złodziejaszków.
Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic .

Książka, oprócz zabawnych faktów z życia Mikołaja, przekazuje dzieciom także wiele ważnych, życiowych prawd. Mówi na przykład o niesieniu bezinteresownej pomocy, sile marzeń, przyjaźni i życzliwości wobec drugiego człowieka i wszystkich stworzeń. Duże litery ułatwiają samodzielną lekturę, a nastrojowe ilustracje wprowadzą maluchy w atmosferę świąt.

Życzymy miłej lektury!