You are currently viewing Zapraszamy do udziału w „Gwiazdkopisaniu”

Zapraszamy do udziału w „Gwiazdkopisaniu”

  • Post category:Aktualności

Już po raz 4. Polskie Radio Dzieciom ogłasza świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin pod hasłem „Gwiazdkopisanie”. Na autorów najciekawszych świątecznych historii czekają cenne nagrody. Prace można przesyłać do 6 grudnia. Minister Edukacji i Nauki objął konkurs patronatem honorowym.

Jak wziąć udział w konkursie? 

Zadanie konkursowe polega na opisaniu (praca literacka) lub narysowaniu (komiks) wspomnień ze Świąt Bożego Narodzenia. Tekst literacki może być przygotowany w dowolnej formie: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Może to być opowiadanie, list, kartka z pamiętnika lub wiersz. Praca powinna liczyć nie więcej niż 5 400 znaków. Należy ją przesłać w wersji elektronicznej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostepnego na stronie www.gwiazdkopisanie.polskieradio.pl.
W przypadku komiksu technika pracy również jest dowolna (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa). Gotowa praca powinna liczyć nie więcej niż 4 strony. Należy ją wysłać w postaci papierowej. 

Prace konkursowe można przesyłać do 6 grudnia. Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00). Wyniki będzie można znaleźć także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

Więcej informacji w regulaminie konkursu. https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zapraszamy-do-udzialu-w-gwiazdkopisaniu

Zachęcamy do udziału!