You are currently viewing Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W roku 2021 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września.

To święto, którego najważniejszymi uczestnikami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami czy kolegami.  Z tej okazji uczniowie klas starszych czytali bajki w klasach młodszych i dzieciom z przedszkola. Zapraszamy po ciekawe książki dla dzieci do naszej szkolnej biblioteki.
Święto to jednak warto obchodzić każdego dnia. Do czego szczerze zachęcamy!