You are currently viewing Kolorowy daltoński tydzień w naszej szkole

Kolorowy daltoński tydzień w naszej szkole

Kolorowy tydzień czas zacząć!

W poniedziałek królowała u nas czerwień. Na początek warsztaty prowadzone przez ogród ekologiczny Gałdysiaków “Rumiane jabluszko”.Kazdy samodzielnie mógł wykonać naturalny sok jabłkowy, eko jabłkowego lizaka, a każda klasa zaczynała swój dzień “czerwonym śniadaniem”. W klasie piątej na języku polskim uczniowie doskonalili umiejętność korzystania ze słownika. Tym razem stacje zadaniowe z jabłkowymi związkami frazeologicznymi Uczniowie klasy ósmej natomiast ułożyli wiersz z motywem jabłka wg instrukcji dla początkujacych poetów.

Gra terenowa to świetny sposób na powtórzenie wiadomości, klasową integrację, a także naukę współpracy! W niebieskim dniu ???uczniowie rozwiązywali zadania, które prowadziły ich do odgadnięcia hasła…wszystko związane oczywiście z tematem wody????W duchu daltońskim oprócz współpracy liczyła się także samodzielność – dlatego klasy pomagały sobie w przeprowadzeniu gry i szukaniu odpowiedzi. Uczniowie 6 i 7 klasy mieli okazję spotkać się online z Cristiną, wolontariuszką, która mieszka i pracuje w Meksyku. Opowiadała o tym fascynującym kraju, zwyczajach, jedzeniu…a wszystko w języku angielskim więc nasi uczniowie mieli dodatkową możliwość poćwiczyć swój warsztat. Klasa 2 i 3 przeganiała deszcz i parasole potrzebowali jedynie do dobrej zabawy, uczestniczyli również w eksperymentowaniu z Mobilnym Laboratorium.

W naszym kolorowym tygodniu nadszedł czas na kolor POMARAŃCZOWY!?? Korytarz szkolny zamienił się w prawdziwy jesienny targ! uczniowie szkoły we współpracy z rodzicami, wcześniej zaplanowali i przygotowali wspaniałości, pyszności, dzieci samodzielnie mogły zakupic wybrane rzeczy, a zebrane pieniądze trafiły z powrotem do dzieci. Pomarańczowy dzień to oczywiście coroczny już konkurs na “najzabawniejszą dynię”. Dzięki licznym zaangażowaniu dzieci nasza plaówka znów wyglądała wyjątkowo.

Kolejny dzień tygodnia i kolor ZIELONY! Dziś natura, zdrowie i ekologia?Podczas zielonego śniadania każda klasa postawiła na kreatywność kanapkową i tworzyła prawdziwe dzieła sztuki!. W klasie 3 odbyły się warsztaty plastyczne, na których zrobili nawet własną eko ?farbę!W klasach 1-3 odbyły się warszaty ekologiczne o segregacji śmieci przygotowane przez starsze klasy,na które zawsze można liczyć?Wszystkie klasy uczestniczyły w eko pokazie mody, w którym nie zabrakło wspaniałych strojów i kreatywności.

Kończymy ten intensywny tydzień koloru jakże pozytywną barwą ŻÓŁTĄ?W klasach 1-3 dzieciaki słuchały opowiadań o pszczołach i pszczelarstwie od…naszego księdza Piotra, który jest fachowcem w tej dziedzinie???Oczywiście nie zabrakło zajęć plastycznych w temacie pracowitych owadów?U 3 – klasistów oczywiście śniadanie w żółtym kolorze, ale także nauka programowania?i gry planszowe. Czwartoklasiści z grami dydaktycznymi, które uczą nie tylko języka polskiego, lecz także ćwiczą pamięć i koncentrację. po to, aby dzieci zdobywali wiedzę przez zabawę i uczyli się z przyjemnością.

Realizując zalożenia planu daltońskiego w naszej szkole, pragniemy stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju osobistego, intelektualnego i społecznego Naszym zdaniem nauczyciel powienien wspierać i kierować rozwojem dziecka poprzez dawanie mu konkretnych przykładów do samodzielnego działania i poszukiwania wiedzy. Realizacja kolorowego daltońskiego tygodnia w naszej placówce była tego najlepszym przykładem ?????

#PolskieStowarzyszenieDalton