You are currently viewing Najlepsze książki dla dzieci na wakacje

Najlepsze książki dla dzieci na wakacje

  • Post category:Biblioteka

Wakacje już za rogiem, zatem pora zastanowić się, co zabrać ze sobą w podróż. Ubrania, zabawki, gry i… coś dla rozrywki ? Naszym zdaniem wakacje to jeden z lepszych momentów na lekturę.
Zatem jakie książki wybrać na wakacje? Sprawdź naszą listę i zobacz książki warte przeczytania, które zabiją nudę, uprzyjemnią długą podróż.

“Ciotka Zgryzotka (Jeżycjada)” Małgorzata Musierowicz – Małgorzata Musierowicz powróciła z nową powieścią! „Ciotka Zgryzotka” to kolejny i długo wyczekiwany tom rewelacyjnej i międzypokoleniowej „Jeżycjady” – cudownej serii, którą do dzisiaj zaczytują się babcie, mamy i ich córki. „Ciotka Zgryzotka” to książka, która zachwyci i rozczuli przede wszystkim fanów serii, wyczekujących, aby dowiedzieć się, co nowego słychać u rodziny Borejków.

Sara Pennypacker “Pax” – “Pax” to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia. Zaskakująca opowieść, która powinna być obowiązkową wspólną lekturą dzieci i dorosłych.

Monika Pollak, „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą” Fajne książki na wakacje to takie z wartką, wciągającą fabułą, które w dodatku potrafią rozbawić. „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą” to właśnie tego typu opowieść z humorem. Pomysłowość głównych bohaterów może zachwycić niejednego smyka.
Kuba i Wojtek są sprytnymi urwisami, którzy chcieliby spędzić ciekawe wakacje. Gdy jednak zostają wysłani na wieś, są zawiedzeni… dopóki nie okazuje się, że podąża za nimi przestępca, a po drodze spotykają jeszcze krowę! Czekają ich zabawne przygody, których nigdy by się nie spodziewali.

Adam Bahdaj “Wakacje z duchami” – Praca detektywa wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Trzeba przemóc drżenie kolan i tropić złodziei także późną nocą. Ćwiczyć umiejętność dedukcji nawet podczas deseru. Przejrzeć czyjeś notatki jak poranną gazetę i nie przejmować się cieniem, który od tygodnia snuje się za nami, także po zmierzchu. Oto powieść kultowa, rozsławiona ekranizacją, powieść, na której wychowało się wiele pokoleń.

Anne Goscinny “Lukrecja” Idealna opcja książki na wakacje, ale także na prezent. Lukrecja została napisana przez córkę autora słynnego “Mikołajka”. Autorka wraz z 12 letnią Lukrecją, zwaną Lulu, pomaga wejść czytelnikom w świat nastoletni, w świat nie zawsze idealny, ale prawdziwy i czekający z otwartymi ramionami. To książki, które genialnie oddziałują na wyobraźnię czytelnika. Bogato ilustrowana, przezabawna życiowa opowieść, która przy okazji porusza ważne tematy, które pojawiają się w życiu dzieci i dorosłych.