You are currently viewing Czytanie powoduje trwałe, korzystne zmiany w mózgu

Czytanie powoduje trwałe, korzystne zmiany w mózgu

  • Post category:Biblioteka

Na chwilę obecną nikt nie musi już przekonywać nas, że warto czytać. Wiemy przecież, że literatura poszerza zasób słownictwa i nasze horyzonty. Wybierając konkretną lekturę, zaspokajamy swoje czytelnicze potrzeby. Odnajdujemy emocje, których brakuje nam w codziennym życiu. Twórczo walczymy z nudą, przy okazji doskonaląc zdolności językowe. Czy to jedyne atuty? Nie. Dowiedziono, że nasz mózg intensywnie pracuje w trakcie czytania. Wzmożona aktywność wpływa na zwiększanie ilości połączeń nerwowych. Innymi słowy, można powiedzieć, że mózg dosłownie „rozrasta się” w trakcie lektury. Oczywiście jego masa faktycznie nie ulega zwiększeniu, ale rosnąca ilość cennych połączeń czyni go wydajniejszym i sprawniejszym.
Więcej na http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-ksiazek-przyczyna-dlugotrwalych-zmian-mozgu/