You are currently viewing 24. piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

24. piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku wydarzenie odbędzie w formule on-line i potrwa od 8 do 15 maja. Hasło przewodnie tegorocznej edycji pikniku to „Klimat i my”. W programie wydarzenia znalazły się filmy, warsztaty, spotkania, ciekawe eksperymenty i pokazy naukowe.

Piknik naukowy PR i CNK 

Organizatorzy pikniku naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik przygotowali wiele atrakcji, w tym eksperymenty, warsztaty oraz pokazy. Podczas pikniku będzie można zwiedzić wirtualne namioty podzielone na poszczególne strefy tematyczne, w tym strefę przyszłości, zdrowia, kulturowych eksperymentów, rodzinną, „zrób to sam”, cywilizacji, gości zagranicznych i organizatorów.

Bogata oferta programowa pikniku może zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

„Klimat to my”

24. piknik naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbywa się pod hasłem „Klimat to my”. Z tej okazji uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z faktami naukowymi dotyczącymi klimatu i poznają zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Organizatorzy wyjaśnią także, jak nauka i technika mogą nam pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplenie klimatu.

O pikniku

Celem pikniku naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Podczas wydarzenia prezentowane są eksperymenty i doświadczenia oraz przybliżane najnowsze dokonania współczesnych uczonych. Piknik prezentuje naukę jako pasjonującą dziedzinę ludzkiego życia i inspiruje do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

Więcej informacji o pikniku wraz z programem wydarzenia można znaleźć: https://pikniknaukowy.pl/Opikniku