You are currently viewing O szkołach ponadpodstawowych

O szkołach ponadpodstawowych

W szkole ponadpodstawowej spędzisz kolejne 3-5 lat, dlatego warto wybrać ją z rozwagą.

Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, która szkoła spełnia najwięcej z Twoich oczekiwań, przygotuj się dobrze do jej wyboru. Warto rozpocząć od przeanalizowania informacji z zakładki O SOBIEhttps://www.cdzdm.pl/PL-H486/o-sobie.html , żeby dowiedzieć się, co warto przemyśleć przed wyborem swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Kolejnym zalecanym krokiem jest poznanie zawodów, spośród których będziesz mógł wybrać najlepszy dla siebie – potrzebne informacje znajdziesz w zakładce O ZAWODACHhttps://www.cdzdm.pl/PL-H511/o-zawodach.html .
Co jeszcze możesz zrobić, aby Twoja decyzja była trafna? Zastanów się nad tym co już wiesz o szkołach. Bardziej zależy Tobie na kształceniu ogólnym, czy możliwie szybko chcesz zdobyć zawód? Jakiego języka obcego chcesz uczyć się od podstaw, a jaki chciałbyś kontynuować? Czy wolisz się uczyć teorii, czy raczej stawiasz na praktykę? Czy znasz ofertę szkół ponadpodstawowych w Twoim mieście i regionie? Jakie szkoły bierzesz pod uwagę? Jakie były progi punktowe w tych szkołach w ubiegłym roku? … Te i inne pytania powinieneś sobie zadać. Pamiętaj! Podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej wiąże się w Twoim przypadku z wyborem sześciu szkół (informacja podawana przez Wydział Oświaty na tegorocznych Targach Edukacyjnych) oraz dowolnej liczby oddziałów (klas) w tych szkołach.  
W wyborze konkretnej szkoły oraz ustaleniu kolejności oddziałów/klas pomoże Ci zamieszczona tutaj tabela Ranking klas.
(aktualny plik pojawi się po zamieszczeniu oferty szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22)
Jeśli zamierzasz studiować, przed wyborem szkoły zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi w zakładce „Chcę iść na studia – jak wybrać szkołę”https://www.cdzdm.pl/PL-H449/chce-isc-na-studia—jak-wybrac-szkole.html .