Noc Naukowców 2020

Szanowni Państwo,

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu serdecznie zaproszamy uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.  

Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE – będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/, gdzie już dostępny jest program LIVE a pozostałe informacje już wkrótce.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przygotował jedenaście materiałów filmowych, z czego dziesięć dla młodzieży licealnej i ostatnich klas szkoły podstawowej. Większość z nich odnosi się do tematu przewodniego  Nocy Naukowców – działań nauki w celu ochrony planety – NIGHTforEARTH. Jednocześnie prezentujemy specyfikę badań prowadzonych na naszej Uczelni dotyczącej szeroko pojętej gospodarki. 

Tematy wykładów z UEP dla młodzieży są następujące:

  1. Zero waste – chwilowy trend czy konieczność?
  2. Widzę klient dzisiaj smutny, może czekoladkę, czyli jak sztuczna inteligencja może rozpoznać emocje
  3. Poznaj Magazyn Dobra, drugie życie rzeczy z ideą w tle
  4. Niepieniężne zastosowania pieniądza, waluty zielone, czasowe i lokalne
  5. (Nie)Sprawiedliwy Handel
  6. Najlepiej spożyć przed, czyli kiedy? Konsument w rozterce
  7. CSR – społecznie odpowiedzialny biznes
  8. Sharing economy – jak zarobić i nie zepsuć środowiska  
  9. Po co nam państwo i co się dzieje, kiedy nie działa? 
  10. Gospodarka nocą

Tematy z innych partnerskich jednostek naukowych dostępne  są na stronie http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/