Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickiem-autorem książek

W styczniu gościliśmy w naszej szkole pana Łukasza Wierzbickiego- autora książek takich jak: “Afryka Kazika”, “Dziadek i Niedźwiadek” czy “Machiną przez Chiny”. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać z naszym gościem o podróżach i przygodach, a także o samej pracy pisarza. 
Pan Wierzbicki w niezwykle humorystyczny sposób zachęcił dzieci do przeczytania swojej najnowszej powieści pt.:”Ocean to Pikuś”. Jest to opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.  Po prelekcji, uczniowie mieli mnóstwo pytań, niektórzy z nich zakupili książkę, a inni poprosili o autograf i pamiątkowe zdjęcia. (A.R.D.)