Marzycielska poczta

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski, które kochają otrzymywać takie przesyłki.

Dzieci z Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie gdyż dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy. Marzycielska Poczta pozwala chorym dzieciom rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu , a jednocześnie sprawia samym piszącym mnóstwo frajdy.

Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Na co więc czekasz?:)  Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z nauczycielami naszej szkoły i przedszkola organizuje w każdym miesiącu akcję pisania kartek.