Wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu

“Spotkanie ze sztuką”

Dnia 31 X 2019,  tradycyjnie jak co roku, dzieci z klas I-III odwiedziły Muzeum Narodowe w Poznaniu, by odbyć lekcje muzealne oraz warsztaty plastyczne. Klasa II i III wspólnie oglądały obrazy, na których przedstawione były zabawy dziecięce. Opowiadały o tych zabawach i rozwiązywały zagadki z nimi związane. Miały także możliwość przymierzania elementów strojów z minionych epok. Po zwiedzeniu galerii uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Dla klasy I była to I wizyta w Muzeum, podczas której uczniowie nauczyli się rozpoznawać różne rodzaje sztuki- pejzaże, portrety, autoportrety, martwą naturę i rzeźbę a na zakończenie wykonały ciekawe prace plastyczne.

Takie niecodzienne lekcje zawsze cieszą się uznaniem naszych uczniów i chętnie w nich uczestniczą.